Vexillológiai nap’ 19
Balogh László köszöntőjében üdvözölte a közel nyolcvan érdeklődőre becsült megjelenteket, majd szólt arról, hogy a 2001-ben indult előadások témája átöleli a történelem és a mai világ zászló-kultúráját. Örömét fejezte ki, hogy az elmúlt években a hasonló előadások is nagy érdeklődésre tettek szert mint a mai.
Jelenleg Magyarországon ez az egyetlen olyan zászlógyűjtemény és előadás sorozat helyszíne amelyik a zászlók és címerek világával foglalkozik és igyekszik azokat bemutatni a lehető legszélesebb közönség számára. Majd bemutatta Csákváry Ferencet, aki a rendezvény levezető elnöki tisztét látja el. Ezt követően átadta a szót Prof. Dr Habil Pandula Attila egyetemi docensnek, a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság (MHGT) elnökének.
A professzor megnyitójában hangsúlyozta, hogy a mai rendezvény legfőbb célja a zászlókkal és címerekkel foglalkozó történelmi segédtudomány megújításához való hozzájárulás. Szólt arról, hogy szerencsére erre mostanában egyre több lehetőség nyílik és ilyen ez a mai, korábban már számos alkalommal sikerrel megrendezett vexillológiai nap is.
AZ ELHANGZOTT ELŐADÁSOK
- A DÉL-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG ZÁSZLAJÁNAK TÖRTÉNETE
Előadó: Lévay Ernő, zászlószakértő, a Magyarországi Zászlótársaság tagja - OROSZ CSÁSZÁRI HADSEREG HADI TRÓFEÁINAK FŐ ŐRZŐ HELYE, A SZENTPÉTERVÁRI „KAZÁNYI” SZENT SZŰZ SZÉKESEGYHÁZ.
Előadó: Prof. Dr Habil Pandula Attila, egyetemi docens, az MHGT elnöke - MAGYARORSZÁGON MÜKÖDŐ LOVAGRENDEK ÉS JELKÉPEIK.Előadó: Kökényessy Szilárd, az MHGT tagja
- ZÁSZLÓ MOTIVUM MEGJELENÉSI FORMÁI EGYES NEMESI CÍMEREKBEN.Előadó: Ogoljuk – Berzsenyi Anett, az MHGT titkára
- A PERZSA NAP ÉS OROSZLÁN REND MAGYAR VONATKOZÁSAIElőadó: Péri Ákos Ajbek, az MHGT tagja
- KOREA (KOREAI KÖZTÁRSASÁG)Előadó: Szabó Julia, a Magyarországi Zászlótársaság tagja